Deneyimlerinizi Paylaşın

El, ayak, koltuk altı, yüz kızarması-terlemesi , geçici tedavi yöntemleri , klipsli ETS ameliyatı konusundaki sorularınızı buraya yazabilir, sorularınızın cevaplarını bu bölümde bulabilir, yaşadıklarını bizimle paylaşabilirsiniz.

Ad - Soyad
E-Posta
:
Cep Telefonu
Tedavi Tipiniz
Adres
Konu
MesajınızETS yöntemiyle el terlemesi, koltuk altı terlemesi, yüz terlemesi, yüz kızarması ve ayak terlemesi tedavisi gören hastalardan bazıları bu yöntem hakkında ne dediler?

Öncelikle kendime güvenim geldi. Artık dışarıdaki her ortama rahatlıkla girebiliyorum. Şikayeti olan kişilere ETS operasyonunu rahatlıkla önerebilirim.
ETS ameliyatını olmadan önce sosyal, iş ve özel hayatım çok zordu. Psikolojik olarak kötü etkilenmekteydim. Şu anda gayet memnunum. Hayatın çok daha rahat ve huzurlu olduğunu anladım. Terleme şikayeti olan herkese ETS’yi tavsiye ederim.
ETS ameliyatı olduktan sonra kendimi çok daha rahat hissetmeye başladım. Şimdi, ellerim terlemeden rahat bir şekilde hareket edebiliyorum. Çevremde terleme ile ilgili rahatsızlığı olan herkese bu yöntemi önermekteyim.
ETS ameliyatı ile ilgili çok araştırma yaptım. Uzun uzun düşündükten sonra bu ameliyatı olmaya karar verdim. Keşke daha önce bu ameliyatı geçirseydim. Şu anda çok mutluyum.
İnanılmaz derecede memnunum. Şu anda, özel hayatımda psikolojik olarak kendimi çok daha rahat hissediyorum.
ETS ameliyatını olduktan sonra kendime olan güvenim arttı. Özellikle el terlemesi ile ilgili hiçbir sıkıntım kalmadı.
Yoğun çalışan bir insan olarak ETS ameliyatı olmak sanki işlerimi kolaylaştırdı. Ameliyattan sonra hiçbir şikayetim olmadı.
Küçük yaşlardan itibaren ellerimde aşırı bir terleme olmaktaydı. Bu durum çok rahatsız ediyordu. Bir çok tedaviyi denedim; kremler, antidepresanlar ve en sonunda da iyontoforez tedavisi. İyontoforez bunların içinde en etkili olanıydı, fakat dönem dönem başarılı sonuç vermediği oluyor ve el terlemelerim yine eski haline dönüyordu.

İnternette bu konu ile ilgili araştırma yaparken, Medipol Hastanesi’nde ETS ameliyatı ile ilgili bilgilerle karşılaştım. İyileşme sürecinin kısa sürmesi ve geri dönüşümünün olabilmesi itibariyle çok ilgimi çekti. Dr. Tamer Vardaloğlu’ndan randevu alarak, bu ameliyat hakkında daha geniş bilgi alabildim. Geçen hafta ETS ameliyatı uygulandı ve bugün dikişlerim alındı. Gayet iyi hissediyorum kendimi, el terlemelerim ameliyat bitiminden itibaren kesilmiş durumda. Ben de iki gündür normal hayatıma dönmüş bulunuyorum.
Bir haftalık süre içerisinde normal hayatıma dönebilmem ve de yıllardır bana sorun yaratan bir hastalığın önüne geçilmesi mutluluk verici.

Ameliyat öncesi oturduğum yerde bile terlemem vardı. Ameliyattan sonra terlemem yok. Hastanenin personeline ve ameliyatı yapan doktoruma teşekkür ediyorum. 30-40 gün sonra, belki de, kızımı da ameliyat ettirmeyi düşünüyorum.
Benim ilköğretimden beri ellerim, koltuk altım ve ayağım çok aşırı biçimde terliyordu. Özellikle ellerim, hani banyo yaparsınızda kurulamadan çıkarsınız, sular damlar ya, aynı o şekilde ellerimden terlerin damladığı oluyordu.

Sinir hastalıkları doktoruna gittim, çare olmadı. Hastanelere gittim, iyontoforez (elektrikli uygulama) seansı yaptırdım, hatta makinesini bile aldım. Bir miktar azalma oldu, ama devamlı makineye bağlı kalınması gerekiyordu. Bir sonuç alamadım.

Klipsli ETS yöntemini TV’de izledim. Kafama yattı. Şifa Allah’tan deyip, bu vesileyle Medipol Hastanesi’ne telefon açıp randevu aldım. Girişten itibaren ilgi alakadan ötürü hastane yetkililerine teşekkür ederim. Doktorum bana bilgisayardan yapacağı operasyonu anlattı ve ameliyat oldum. Ameliyattan sonra hiçbir terleme olmadı. Ama karnımda müthiş derecede gaz vardı. Hâlâ da bu gaz devam ediyor, gazdan dolayı göğsümde ağrı oluyor. Bunu da doktorumun tavsiyesiyle bol bol yürüyerek ve su içerek atlatacağım.

Şu an, şu satırları yazarken çok rahatım. Dikkatinizi çekmişse kağıt ıslanmadı ve yırtılmadı.

Doktoruma teşekkür ediyor ve Allah razı olsun diyorum. Benim gibileri görürsem, adresimiz burasıdır.
Çocukluktan beri, hep çok terleme şikayetim vardı. Özellikle yüz bölgesinde aşırı terlemelerim vardı. Guatr hastalığımdan sonra sıcak hassasiyetim arttı, terlemelerim artış gösterdi. Artık günlük hayatta kalabalık ortamlarda, minibüslerde, bir yürüyüşe çıktığımda, iş ortamında, sıkıldığımda, yaz-kış demeden terler olmuştum. Hep terleme korkusu içinde yaşadım. Yüz bölgesindeki terlerim nedeniyle, insanlarla sadece tokalaşmak zorunda kalıyordum. Artık sıcak içecekleri bile terleme korkusu nedeniyle içemez duruma gelmiştim. Terleme problemimim psikolojik olduğunu düşünür, istersem kontrol altına alabileceğimi düşünüyordum, ama bir türlü terlememi kontrol altına alamıyordum.

Yüz bölgesindeki terlemem nedeniyle, ETS ameliyatı olamaya karar vermiştim. Bu konuda yazılı ve görsel medyada birçok araştırma yaptım. Bu ameliyatın bazı yan etkileri olduğunu öğrendim. “Yüz bölgesinde, göz kapaklarında geçici felç, karın ve sırt bölgesinde terlemenin artabileceği söyleniyordu.” Ama her şeye rağmen bu ameliyatı olmayı düşünüyordum, çünkü bu riskler yüzde 3-4 gibi küçük bir riskti.

Medipol Hastanesi’ne ETS ameliyatı olmak için, bütün korkularımı yenerek geldim. Ama doktorla konuşmamızdan sonra ameliyat olmaktan vazgeçtim. Aradan 1 yıl geçti, şikayetlerim devam ediyordu. Tekrar Medipol Hastanesi’ne geldim. Artık ameliyat konusunda yüzde 100 kararlıydım. Bu terlemeden kurtulmak istiyordum.

Ameliyattan çok korkmuyordum, ama yan etkileri korkutuyordu. Nitekim ameliyat çok başarılı geçti. Yeniden doğmuş gibiyim. Koltuk altından, 3 ayrı noktadan yapılan bu ameliyatın bu kadar basit olduğunu ve acısız olduğunu bilseydim, daha önce bu ameliyat kararını verirdim.

Doktoruma ve Medipol Hastanesi’ne sonsuz teşekkürler. Unutmadan söyleyeyim, ameliyattan çıkar çıkmaz terlemenizin geçtiğini fark ediyorsunuz. Doğum günümde yeniden doğmuş gibiyim. Yeni bir yaşam beni bekliyor.
Doktoruma benim için gösterdiği çaba, yakın ilgisi ve oluşturduğu güven duygusundan dolayı teşekkür ediyorum. Bir gün yeni bir problemim olursa tekrar hastanenizi tercih edip, arkadaşlarıma da önereceğim. Teşekkürler...
Çok küçük yaşlardan itibaren çektiğim aşırı terleme hastalığımdan kurtulduğum için çok mutluyum. Doktoruma ilgi ve alakası için çok teşekkür ediyorum.